Minust

Esimene intuitiivse toitumise nõustaja Eestis. Aitan sul jõuda tagasi enda kaasasündinud võime juurde süüa oma keha kuulates.

Minu eesmärk intuitiivse toitumise nõustajana on aidata sul vabaneda toiduga seotud teemadest  nagu ülesöömine, endale teatud toitude keelamine, enda süüdistamine, emotsionaalne söömine jne.

Kes ma olen?

Intuitiivse toitumise nõustaja | Emotsionaalse söömise mentor
Mulle on väga tuttavad sellised teemad nagu toit on elu, kaalulangetamine on kinnisidee, rahulolematus oma kehaga, mis juhatasid mind intuitiivse toitumiseni ning tänu sellele olen täna siin, et ka sind sellel teekonnal aidata.

Minu eesmärk intuitiivse toitumise nõustajana on juhtida sind hooliva suhteni toidu ja oma kehaga. Taasavastada keha loomulikke vajadusi arvestav söömine, mis toob su ellu tagasi rõõmu, rahulolu ja vabaduse.  Ma juhendan sind läbi erinevate praktikate, kuidas olla teadlik toituja, ilma pideva dieeditamise, kalorite lugemise või toitude keelamiseta. Aitan sul uuesti avastada tühja- ja täiskõhutunnet ning leida sisemine rahu söömisega.

Minu töö intuitiivse toitumise nõustaja põhineb teaduspõhisele infole ning motiveeriva intervjueerimise metoodikale. Viimase keskmeks on sinu väärtuste ja eesmärkide kaardistamine, mis aitab jõuda just sinu jaoks oluliste lahendusteni. Intuitiivse toitumise nõustamine ei ole ainult toitumisnõustamine, vaid see muudab ka teisi eluvaldkondi – kehaline aktiivsus, elurõõm, parem kohanemisvõime, väiksem stressitase ja rahulikum uni.

Nõustajana pean lugu usaldavast ja kriitikavabast suhtumisest sinu praegusesse olukorda. Ma näen sind kui toidust sõltumatut inimest, kes on antud hetkel kaotanud iseenda vastu usalduse. 

Põnevaid fakte

2015-...
Hariduselt bioloogia- ja keemiaõpetaja

Mul on magistrikraad bioloogia- ja keemiaõpetajana. 

2020 - ...
Intuitiivse toitumise teekond

Läbisin Evelin Tribole ja Elyse Resch käe all intuitiivse toitumise nõustaja koolituse. Lisaks olen õppinud toitumishäirete kohta (EDIT sertifikaat). Olen läbinud Lester Levensoni emotsioonide vabastamise kursuse.

Reisimine
Armastan reisida ja merd

Olen elanud Saksamaal ja Inglismaal ning mulle meeldib väga reisida. Minu lemmik sihtkohad on looduskaunid, soojad ja troopilised. Meri on see, mis mind rahustab, aitab koondada mõtteid ja laadida energiat. 

Hobid
Lugemine ja eneseareng

Mulle meeldib lugeda, ennast koolitada ja arendada. Tunnen huvi inimesest kui tervikust arusaamise vastu ning usun, et ainult enda teadlikkust kasutades saab meist igaüks endale parima elu luua.

Minu teekond intuitiivse toitumiseni

Probleemid tulevad meid õpetama ning nii sai alguse ka minu teekond intuitiivse toitumise juurde. Olin väga pikalt teinud intensiivseid treeninguid ning jälginud väga hoolikalt mida ja kui palju ma söön. 2018. aastal sain arstilt diagnoosi „ärritunud soole sündroom“. Kui küsisin, et miks see tekkis, siis ei osanud keegi seda selgitada ja veel vähem ravida. Hakkasin otsima lahendusi, kuniks avastasin, et minu soolestik on saanud trauma dieetidest ja alatoitumisest. Ärritunud soole sündroomile aga kindel raviplaan puudub. Sümptomite leevendamiseks kasutatakse toitude välistamise dieete, mis muutsid minu jaoks olukorra veel hullemaks. Olin pidevalt stressis, mida ja kui palju süüa ning see ei viinud mind oodatud tervenemiseni.

Sain aru, et pean oma elustiili muutma ning ei saa uute piiravate kavadega jätkata. Avastasin intuitiivse toitumise, mis on juhtinud mind tervenemise teele. Mõistsin kui suure osa oma elust olen ma kulutanud aega toidule mõtlemisele ja selle järgi elamisele. Intuitiivne toitumine on mulle õpetanud, et toit on nauding ja vabadus, mitte elu piirav kaaslane. Eesti keeles on intuitiivset toitumisest veel väga vähe kirjutatud ning seetõttu on minu jaoks väga oluline seda teadmist siin jagada.

Shopping Cart